Gubernator gra online

Co to jest?

Gra online Gubernator powstała, jak większość tego typu gier - z nudów i w ramach wprawek w programowaniu. Około roku 2001, biorąc sobie za wzór bardzo prostą, a mimo to pomysłową grę Dictator na ZX Spectrum (albo jedną z wielu jego podróbek) zmontowałem coś, co można było nazwać grą.

polityczna gra online gubernator

Podobnie, jak oryginał, jest to gra dla jednego gracza, ma swoje ograniczenia (w końcu powstała bardzo dawno temu), ale w końcu celem nie było stworzenie wiekopomnego dzieła. Mamy tutaj kilka grup społecznych (rolnicy, przemysłowcy, starszyzny plemienne, wojsko, tajna policja), z których każda czyha na potknięcie gracza. Każda z tych grup ma swoje cele do osiągnięcia, a ty, jako przywódca musisz podejmować trudne decyzje, za każdą z nich kryje się reakcja poszczególnych grup, ale zanim jej nie podejmiesz możesz tylko zgadywać kto i w jaki sposób zareaguje.

Cała gra polega na lawirowaniu tak, aby jak najdłużej utrzymać się na stołku. Czyli tak naprawdę zupełnie jak w normalnym życiu.

Prosta gra online

Jeżeli liczysz na głębię symulacji, to niestety rozczarujesz się - Gubernator miał być z założenia bardzo prostu i raczej należy do gatunku casual gaming. Pracujemy nad jego dorosłą wersją, The Nation Leader, która będzie symulowała o wiele bardziej szczegółowo aspekty bycia nieszczęśnikiem na czele kulejącego kraju, ale dopracowanie go jeszcze nieco potrwa. Dodatkowo gra będzie zawierała kilka scenariuszy, nie tylko jeden, jak ma to miejsce w przypadku Gubernatora.

Mimo swojej prostoty Gubernator ma 14 różnych zakończeń, jak łatwo się domyśleć większość z nich to zakończenia negatywne - w końcu nie robiłem tej gry, żeby ludzie się dobrze bawili :)

polityczna gra online gubernator